недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Една скопска населба денеска без вода

Една скопска населба денеска без вода

Поради дефект на водоводната мрежа на ул.Џон Кенеди, без вода од 09:30 часот се корисниците на скопската населба Топанско поле.

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до отстранувањето на дефектот, информираат од ЈП Водовод и канализација-Скопје.

Коронавирус