понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Двете страни на Скопје: Едната на фејсбук, а другата во реалноста (ФОТО)

Двете страни на Скопје: Едната на фејсбук, а другата во реалноста (ФОТО)

Една слика од камерата на Петре, а друга во реалноста. Вака коментираат скопјани на социјалните мрежи, пишува порталот скопјеинфо.мк.


Скопскиот градоначалник Петре Шилегов минатиот викенд на фејсбук објави дека со својот миленик Тоби уживаат во новиот парк во скопската населба Мичурин и на фотографиите може да се забележи убав парк, клупи и зеленило. Ново место кое заслужува пофалба.

Но, само неколку метри од овој парк е сосема поинаква слика, Мичурин се дави во кал и вода, а скопјани секојдневно се соочуваат со високите треви кои не се искосени со години. Слична состојба е и преку улица во близина на средното училиште „Димитар Влахов“ и таму кал, трева и многу дупки.

Се чини дека градски фотоапарати и камера ги забележуваат само убавите страни на Скопје.

Коронавирус