сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 22
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Скопје

Две улици од Ченто утре без вода

Две улици од Ченто утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известени сме дека на ден 02.09.2021 година ( четврток ), поради уличен дефект Ф – 250 мм., на ул. Методија Андонов Ченто кај претпоследна автобуска станица 45 , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Методија Андонов Ченто и Финска.

Прекинато водоснабдувањето ќе биде од 08:30 часот до завршување. (о. Гази Баба)