четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Две скопски улици утре без вода

Две скопски улици утре без вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-200/150 мм на бул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 74, утре со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од бул. Митрополит Теодосиј Гологанов 74, Пожарната и дел од ул. Њуделхиска.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот па се до завршување со активностите околу реконструкцијата, информираат од ЈП Водовод и Канализација.

ЕУРО 2020

Македонија