вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 72
home Скопје

ДУИ го победи СДСМ во Арачиново

ДУИ го победи СДСМ во Арачиново

Битка меѓу коалиционите партнери од власта се водеше на локалните избори во Арачиново.

Победник е Ридван Ибраими од ДУИ, а Миликије Халими од СДСМ загуби на изборите.

Коронавирус