сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 71
home Скопје

Дрвата непријатели на Шилегов: Градоначалникот среде лето удри по зеленилото во Аеродром (ФОТО)

Дрвата непријатели на Шилегов: Градоначалникот среде лето удри по зеленилото во Аеродром (ФОТО)

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ветуваше зеленило, а прави пустелија.

По сечење на дрвата во повеќе скопски општини, на ред дојде и Аеродром.

Денес, во недела, и тоа среде лето, се сечеа дрвата на улицата „Коста Новаковиќ“ која се спојува со „Трета Македонска бригада“ кај маркет Тинекс.

Жителите, оправдано, се револтирани бидејќи и ветувањето за зеленило кое им го даде Шилегов пред изборите, испадна голема лага.

 

Коронавирус