четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 112
home Скопје

Драчево утре без вода

Драчево утре без вода

Поради чистење и дезинфекција на левата комора во резервоарот Драчево, утре можно е да има намален притисок во населеното место Драчево во општина Кисела Вода.

Како што информира ЦУК-Скопје по известување добиено од ЈП Водовод и Канализација, корисниците ќе бидат без водоснабдување во периодот од 08:00 часот до завршување со дезинфекцијата.

Коронавирус