недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 49
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Скопје

Дождот направи поплави во Драчево: Цела населба под вода (ВИДЕО)

Дождот направи поплави во Драчево: Цела населба под вода (ВИДЕО)

Обилни врнежи и грмежи беа забележани попладнево во Скопје.

Врнежите предизвикаа неред во скопската населба Драчево, каде улиците се целосно поплавени, а сообраќајот отежнат.

Врнежи во попладневните часови се најавени за цела недела.