четврток, 4. март 2021. Вести денес: 199
home Скопје

Дојде живот во Аеродром: Тендерите за униформите на основците пет години по ред чинеле околу 6 милиони денари, годинава цифрата изнесува 10 милиони денари

Дојде живот во Аеродром: Тендерите за униформите на основците пет години по ред чинеле околу 6 милиони денари, годинава цифрата изнесува 10 милиони денари

Фејсбук страната „Аеродром во моето срце“ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека тендерите во општината се повеќе се местеле.

-Тендерите во општина #Аеродром почнаа на ангро да се местат! Тендерот за униформи за дечињата 5-та година наназад чинеше нешто повеќе од 6 милиони денари.

#ДојдеЖивот и во 2019 со истата спецификација и со ист квалитет, тендерот за униформи порасна за неверојатни 10 милиони денари!, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Коронавирус