недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 42
home Скопје

Додека Шилегов се шета низ Европа, Скопје тоне во смет (ФОТО)

Додека Шилегов се шета низ Европа, Скопје тоне во смет (ФОТО)

Додека Скопје тоне во смет, таткото на Градот се шета низ Европа.

Граѓаните бараат решение, но градоначалникот Петре Шилегов го нема да ги слушне нивните проблеми- нему приоритет му се патувањата низ Европа, место реалните проблем на скопјани.

Шилегов многу често е надвор од Скопје, односно шета низ Европа. Посетите на Париз, Сараево, Љубљана… се само дел од неговите патувања.