сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 132
home Скопје

Додека се расправа за енормното загадување, градоначалникот Шилегов игра игри на мобилен (ВИДЕО)

Додека се расправа за енормното загадување, градоначалникот Шилегов игра игри на мобилен (ВИДЕО)

Во Собранието денеска имаше јавна расправа за справување со енормното загадување. Меѓу присутните беше и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој треба да говори кои мерки ќе ги преземе градот.

Но, Шилегов додека траше расправата си играше игри на својот мобилен телефон, успешно поминуваше нивоа и не беше заинтересиран за тоа што се предлага, пренесува Пресинг ТВ.

Погледнете.

Локални избори 2021