сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Додека се најавуваа помпезно реконструкции на улици во Скопје на истите се случува хаос- падна дрво врз автомобил во Капиштец (ФОТО)

Додека се најавуваа помпезно реконструкции на улици во Скопје на истите се случува хаос- падна дрво врз автомобил во Капиштец (ФОТО)

Стотици граѓани секојдневно се жалат на небезбедноста при реконструкцијата на улицата „Васил Ѓоргов“ која помпезно ја најавуваше градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов.

Во овие моменти на улицата се случува хаос поради паднато дрво врз автомобил на граѓанин, а притоа можело да настрада и случаен минувач.

За време на реконструкцијата која активно се одвива на оваа улица инаку нема никаква сообраќајна и безбедносна сигнализација при изведбата.

Коронавирус