вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 78
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Скопје

ДЕТАЛИ: „Пежо“ пропадна во езерце во Градски парк, нема повредени (ФОТО)

ДЕТАЛИ: „Пежо“ пропадна во езерце во Градски парк, нема повредени (ФОТО)

Автомобил „пежо“ со скопски таблички пропаднал во езерцето во Градскиот парк. Повредени нема.

Информацијата за МИА ја потврдија од Министерството за внатрешни работи од каде информираа дека нивни екипи се испратени на терен.

До Територијалната противпожарна единица на Град Скопје досега нема пријава за евентуална интервенција.

Слика со пропаднатиот автомобил беше објавен на фејсбук страната „Ние сме од Скопје“.

Коронавирус