четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 43
home Скопје

Денеска на кејот на Вардар: Борба меѓу змија и два гаврани (ВИДЕО)

Денеска на кејот на Вардар: Борба меѓу змија и два гаврани (ВИДЕО)

На Фејсбук страницата Скопски огласи е објавено видео на кое се гледа борба меѓу два гаврани и змија, како што е наведено, на кејот на Вардар во Скопје.

 

Денес – Кеј на Вардар Борба за живот или смрт помеѓу Гавран и Змија – кој е победникот. Напишете во коментарите.

Gepostet von Скопски Огласи am Dienstag, 21. Mai 2019

Коронавирус