недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 11
home Скопје

Денеска без вода ќе бидат неколку улици од Карпош

Денеска без вода ќе бидат неколку улици од Карпош

Без вода денеска ќе бидат улиците „Разловечко Востание“ бб, „Волгоградска“, „ВИЧ“, „Желево“ и „Соле Стојчев“, сите во Карпош 4, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект ф-150мм на улица „Разловачко Востание“ бб и ќе трае до завршување на зафатот.

Коронавирус