понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 108
home Скопје

Денеска бесплатен јавен превоз во Скопје: Еве од колку часот ќе важи

Денеска бесплатен јавен превоз во Скопје: Еве од колку часот ќе важи

По повод манифестацијата „Бела ноќ“ јавниот превоз ќе биде бесплатен на сите линии кои сообраќаат кон центарот на градот.

Како што соопштуваат од ЈСП, бесплатниот превоз ќе важи од денеска од 19 часот, до 6 часот во недела на 7 октомври.

Коронавирус