среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Скопје

Денес и утре дополнителен број автобуси

Денес и утре дополнителен број автобуси

Во пресрет на верскиот празник Задушница, денес и утре на редовните линии 59 (Карпош 3-Кучевишка бара/Гробишта Бутел), 59А (Ново Лисиче-Гробишта Бутел) и 59Б (Кисела Вода-Гробишта Бутел) ќе сообраќаат дополнителен број автобуси.

Возниот ред може да се види на веб страницата www.jsp.com.mk.

Дополнителни информации можат да се добијат во Диспечерски центар на 3173-224.

Коронавирус