понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 136
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Скопје

Делови од Волково и Стопански Двор утре без струја

Делови од Волково и Стопански Двор утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД  известуваат дека за ден 26.09.2020 год. (сабота) се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат:

• во периодот од 07:00 до 08:00 часот корисниците од дел од с. Волково и дел од нас. Стопански Двор. (Општина Ѓорче Петров)

Коронавирус