четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 147
home Скопје

Делови од Топанско поле и Чаир утре без вода

Делови од Топанско поле и Чаир утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 25.11.2020 поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300мм на ул.Џон Кенеди б.б (во близина на Веро), прекин во водоснабдување имаат корисниците од населбите: Топанско Поле и Чаир.

Водоснабдувањето ќе биде во прекин од 09:30 часот до завршување со активностите. (општина Чаир);

Коронавирус