вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 22
home Скопје

Делови од Студеничани, Сарај и Долно Лисичи утре без струја

Делови од Студеничани, Сарај и Долно Лисичи утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 18.10.2021 година ( понеделник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.00 до 11.00 часот, дел од корисниците од село Морани. ( општина Студеничани )
– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, дел од корисниците од село Шишево. ( општина Сарај )
– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Долно Количани. ( општина Студеничани )
– во периодот од 11.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од ул.20 и ул.22 во село Долно Лисиче, како и корисниците лоцирани во близина на гробиштата во село Долно Лисиче. ( општина Аеродром )