среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Сопиште, Студеничани и Ѓорче утре без струја

Делови од Сопиште, Студеничани и Ѓорче утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре (петок) без електрична енергија ќе останат:

– од 09,00 – 14,00 часот дел од с. Батинцки и дел од с. Љубош кај маркет Рејсер и маркет Цвет Компани (о. Студеничани);

-од 09,00 – 10,00 часот дел од с, Волково – улиците 19, 21, 23, 79, 81, 83 и 100 (Ѓорче Петров);

-од 08,30 – 15,00 часот дел од с. Добри Дол (о. Сопиште).

Коронавирус