сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Сопиште, Студеничани и Аеродром утре без струја

Делови од Сопиште, Студеничани и Аеродром утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека,  заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат:

  • од 09:00 до 14:00 часот корисниците од дел од с. Ракотинци. (Општина Сопиште )
  • од 09:00 до 17:30 часот корисниците од дел од с. Долно Количани. ( Општина Студеничани )
  • од 12:00 до 15:00 часот корисниците од дел од ул. Мите Богоевски, поточно објектите од бр. 67 до бр. 73. ( Општина Аеродром )

Коронавирус