четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Сопиште и Карпош утре без струја

Делови од Сопиште и Карпош утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 07.07.2020 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 14.00 часот, корисниците од село Нова Брезница. (општина Сопиште )

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од ул. Љубица Георгиева. (општина Карпош )

Коронавирус