четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 6
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Скопје

Делови од Сопиште и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Сопиште и Ѓорче Петров утре без струја

Од ЕВН Македонија АД, добивме известување дека на ден 10.05.2019 година  (петок) без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 05:30 до 15:00 часот, корисниците од селата Ракотинци и Горно Соње, дел од корисниците од село Долно Соње, објектите на војската во Сопиште, како и дел од корисниците од општина Сопиште. (општина Сопиште)

-во периодот од 09:00 до 12:00 часот, објектите лоцирани на ул.95 во населба Волково. (општина Ѓорче Петров)

-во периодот од 09:00 до 15:00 часот, дел од корисниците од село Кучково. (општина Ѓорче Петров )

Парламентарни избори 2020