понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 164
home Скопје

Делови од Скопјe утре без струја

Делови од Скопјe утре без струја

Без струја утре од 12:30 до 15 часот ќе бидат корисниците од улиците „Милан Марковиќ“ од бр.8-18,.„Пијанец“ од бр.2-14 и ул.„Леринска“ од бр.2-14 во општина Карпош.

Прекин на снабдувањето со електрична енергија утре од девет до 11:30 часот ќе има кај делови од улиците „Љубин“ и „Партенија Зографски“, основното училиште на ул.„Борис Сарафов“ и објектитие во негова близина во општина Аеродром, најави Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

Коронавирус