понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 128
home Скопје

Делови од Шуто Оризари денес без вода

Делови од Шуто Оризари денес без вода

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Индира Ганди“ и „Гвадалахар“ во Општина Шуто Оризари, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект на ул. „Индира Ганди“ бб (кај Џиди Комерц) во Шуто Оризари и ќе трае до санирање на дефектот.

ЕУРО 2020

Македонија