понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 148
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Скопје

Делови од Сарај и Катланово утре без струја

Делови од Сарај и Катланово утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 23.11.2019 година (сабота), поради закажани технички зафати без електрична енергија ќе останат:

-од 09,30 – 15,00 часот, корисниците од село Бојане (о. Сарај);

-од 09.00 – 11.00 часот, дел од корисниците од село Катланово, (делот кај цркавата на влез во Катланово, село Катланово (куќите во близина на објектот на СОЛОПРОМ) ), село Катланово (улицата кон викендиците).(опш. Петровец)

Коронавирус