вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Сарај и Центар утре без струја

Делови од Сарај и Центар утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 18.04.2019 година (четврток), заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат:

  • во периодот од 09:00 до 12:00 часот корисниците од дел од с. Долна Матка. (Општина Сарај)
  • во периодот од 12:00 до 14:00 часот корисниците од броевите 15, 17 и 19 на ул. Владимир Назор. (Општина Центар)

Коронавирус