понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Скопје

Делови од повеќе скопски општини утре ќе останат без струја

Делови од повеќе скопски општини утре ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 17.09.2021 година (петок), без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 07:30 до 13:00 часот, корисниците на дел ул. Ѓорѓи Сугаре 8. (општина Кисела Вода);

-во периодот од 08:10 до 15:30 часот, корисниците на ул. Жан Жорес, ул. Ордан Поп Јорданов, ул. Маџари, ул. Петре Филиповски Гарката, извод за автопат за улично осветлување (општина Гази Баба )

-во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на дел ул.Тодор Александров (Турска Амбасада), како и дел од ул. Благоја Давков (општина Центар)

-во периодот од 09:00 до 12:30 часот, корисниците на дел ул.Исаија Маџовски од број 25 до број 40 (општина Ѓорче Петров).

 

 

Локални избори 2021