вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 221
home Скопје

Делови од повеќе скопски општини утре без струја

Делови од повеќе скопски општини утре без струја

Од ЕВН Македонија АД, известува дека на ден 27.11.2018 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Козле од бр.163 до бр.169. ( општина Карпош ), како и дел од корисниците од улиците Корушка, Вангел Дину и Иван Цанкар. ( општина Ѓорче Петров )

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од ул. Христо Татарчев бр. 1, 3, 5 и 7, како и дел од корисниците лоцирани пред и после поранешниот објект на Славија. ( општина Кисела Вода )

– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од улиците 4, 6 и 7 во село Батинци. ( општина Студеничани )

– во периодот од 09.15 до 12.00 часот, корисниците од бул. Митрополит Теодосиј Гологанов од бр.204 до бр.214, како и објектот на Трим. ( општина Карпош )

– во периодот од 09.30 до 12.30 часот, дел од корисниците од село Горна Матка. ( општина Сарај )

– во периодот од 09.30 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Долно Свиларе. ( општина Сарај )

– во периодот од 12.00 до 14.00 часот, корисниците од ул. Славе Деловски. ( општина Центар)

 

Локални избори 2021