четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Делови од повеќе населени места во Скопје денес ќе останат без вода

Делови од повеќе населени места во Скопје денес ќе останат без вода

Ве известуваме дека на ден 19.05.2022 поради уличен дефект ф-600 мм на Борис Трајковски бб (пред мостот во Драчево), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Борис Трајковски, дел од бул. Србија, село Усје, Пинтија, дел од Драчево, дел од Долно Лисиче,  Студеничани,  Батинци и Моране .

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од  11:30 часот до завршување со санација на дефектот.

Коронавирус