среда, 12. август 2020. Вести денес: 159
home Скопје

Делови од општините Чаир и Сопиште утре без струја

Делови од општините Чаир и Сопиште утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ известува дека утре (четврток)  се планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат делови од две скопски општини.

-во периодот од 08:10 до 10:30 часот корисниците од ул. Серава, дел од ул. Џон Кенеди, ул. Кемал Сејфула и дел од ул. Кемал Ататурк. (Општина Чаир)

-во периодот од 09:00 до 15:00 часот корисниците од селата Долно Соње, Говрлево, Чифлик, и Света Петка. (Општина Сопиште)

Коронавирус