сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Општина Сопиште утре без струја

Делови од Општина Сопиште утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека утре (вторник) се планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат делови од Општина Сопиште.

• од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од село Чифлик, ул. 7, како и корисниците во потегот од џамијата кон с.Барово (опш. Сопиште)

Коронавирус