понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 151
home Скопје

Делови од Општина Кисела Вода утре без вода

Делови од Општина Кисела Вода утре без вода

Некои од жителите на општина Кисела Вода утре ќе останат без вода.

ЈП „Водовод и каналилизација“ извести дека поради дефект на водоводна цевка на крстосницата на булеварот Борис Трајковски со булеварот Србија, утре, 24 јануари, без водоснабдување од 9 часот ќе останат корисниците од краците 3, 5, 7, и 11 на таа улица.

Коронавирус