среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Делови од општина Карпош утре без струја

Делови од општина Карпош утре без струја

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 13.01.2021 година ( среда ) без електрична енергија ќе останат:

– корисниците на ул.Прашка од бр.14 до бр.30  oд 09.00 до 15.00 часот,  ( опш. Карпош );
– дел од ул.Козле од бр.48 до бр.54 од 09.30 – 14.30 часот , (о. Карпош);
– корисниците од бул. Партизански одреди згр.бр.149 – Порта Влае од 08.45 – 12.00 часот, (о. Карпош);

Коронавирус