петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 114
home Скопје

Делови од општина Карпош денеска без струја

Делови од општина Карпош денеска без струја

Корисниците во делови од општина Карпош денеска во одреден период од денот ќе бидат без електричнма енергија, најавија од ЕВН.

Во периодот од 13:30 до 15:30 часот корисниците од делови од улиците Московска и Гаврил Лесновски ќе бидат без електрична енергија.

Во периодот од 08:30 до 13:30 часот корисниците од ул. Стогово – броеви од 21 до 27, делови од улиците Милан Марковиќ, Брадфордска и Пијанец и корисниците од ул. Козле – броеви од 28 до 54 исто така ќе бидат без струја.

Коронавирус