четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 136
home Скопје

Делови од општина Ѓорче Петров утре без струја

Делови од општина Ѓорче Петров утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 17.12.2019 година (вторник) без електрична енергија ќе останат делови од општината Ѓорче Петров.

-од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од с.Волково лоцирани околу ул.19 и ул.25. (опш.Ѓорче Петров)

-од 10:00 до 15:00 часот, корисниците од ул.Кичевска и дел од ул.Ибе Паликуќа. (опш.Ѓорче Петров)

Коронавирус