сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од општина Гази Баба денес без вода

Делови од општина Гази Баба денес без вода

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денес поради неопходна интервенција во трафостаницата во пумпна станица Гази Баба, во периодот од 09.00 до 11.00 часот, без вода или со намален притисок во водоснабдувањето ќе останат корисниците од Гази Баба и Железара, како и дел од корисниците од населбите Автокоманда и Чаир.

Коронавирус