понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека утре (среда) се планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат:

• во периодот од 12:00 до 15:00 часот корисниците од парните броеви од бр. 2 до бр. 14 од ул. Наум Евро. (Општина Карпош)

• во периодот од 08:30 до 15:30 часот корисниците од с. Добри Дол. (Општина Сопиште)

• во периодот од 09:00 до 13:00 часот корисниците од бр. 6 до бр. 46 на ул. Кичевска. (Општина Ѓорче Петров)

• во периодот од 09:30 до 14:30 часот корисниците од дел од с. Љубин. (Општина Сарај)

Коронавирус