сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 58
home Скопје

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре (среда) без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини.

– Од 12.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од ул. Пролет и ул. Мирче Ацев, зад Олимписки Базен, како и ПС Кисела Вода (опш. Кисела Вода)

– од 08.45 до 11.30 часот, корисниците од дел од улиците Руди Чајавец бр. 45 и 47, и улица 23 Октомври делот кај Градинката и црквата Св. Илија во нас Аеродром (опш. Аеродром)

– од 09.00 до 12.00 часот, дел од ул. Франце Прешерн и ул. Марк Твен.(опш. Карпош)

– 08.30 до 15.00 часот, корисниците од дел од с.Добри Дол (опш. Сопиште)

– од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од дел од ул.Лазар Димитров (опш. Кисела Вода)

Коронавирус