вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известува дека на ден 02.02.2021 година (вторник), поради закажани технички зафати во системот без електрична енергија ќе останат:

-од 09,00 – 11,00 часот с. Свиларе (о. Сарај);
-од 09,00 – 12,00 часот корисниците од ул. Иван Козаров бр. 26 (0. Кисела Вода) и

– од 09,00 – 14,00 часот дел од с. Мралино – делот кон с Кадино (о. Петровец).

ЕУРО 2020

Македонија