понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуват дека на ден 29.01.2021 година ( петок ) без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 09.00 до 11.00 часот, дел од корисниците од село Бојане, (општина Сарај);
во период од 09:30 до 12:30 часот, корисниците на бул.Јане Сандански зградите со бр: 17, 19 и 21. ( општина Аеродром );
во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од дел на село Долно Соње – десно од мостот кон крстот. ( општина Сопиште ) ;
во период од 12:00до 14:00, корисниците од село Свиларе. (Сарај);
во период од 12:00 до 14:30 часот, корисниците од село Моране место викано Света Петка. (општина Студеничани);

ЕУРО 2020

Македонија