недела, 5. јули 2020. Вести денес: 96
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Делови од неколку скопски општини утре без струја

Од ЕВН Македонија АД добиено е известување дека на ден 02.06.2020 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.00 до 16.00 часот, корисниците од село Таор. ( општина Зелениково )

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од улиците бр. 8, бр. 400 и бр. 500 во село Марино. ( општина Илинден )

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, објектите на Скопски Пазар во населбата Тафталиџе 2. ( општина Карпош )

Парламентарни избори 2020