петок, 1. јули 2022. Вести денес: 38
home Скопје

Делови од Кучково, Илинден и Долно Соње утре без струја

Делови од Кучково, Илинден и Долно Соње утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 21.01.2021 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 07.30 до 15.30 часот, објектите на ДУРА Аутомотив, Мурат Виринг Системс и Герешајмер лоцирани во ТИРЗ 2 – индустриска Зона Бунарџик. ( општина Илинден )

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Кучково – лоцирани во околината на Старо Буре. ( општина Ѓорче Петров )

– во периодот од 09.00 до 15.30 часот, корисниците од улиците 2, 4, 6 и 8 во село Долно Соње – корисниците лоцирани спроти МОСТ маркет. ( општина Сопиште )

Коронавирус