четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Делови од Кучково и Бутел денес без струја

Делови од Кучково и Бутел денес без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска ( понеделник ), без електрична енергија ќе останат:

• од 08:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од ул. Бутелска. ( Општина Бутел )
• од 09:30 до 11:00 часот, корисниците од дел од село Кучково. ( Општина Ѓорче Петров )

Коронавирус