вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Скопје

Делови од Козле, Жданец и Трнодол утре без вода

Делови од Козле, Жданец и Трнодол утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре (среда) поради изведување водоводен приклучок од ф – 150 мм на ул. Козле бр.108, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат корисниците од ул. Козле од бр.86 до бр.132.

Поради исклучување на пумпена станица можно е без вода да останат највисоките точки од населбата Трнодол и Жданец.

Коронавирус