среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 74
home Скопје

Делови од Клинички и улица „50 Дивизија“ денес без вода

Делови од Клинички и улица „50 Дивизија“ денес без вода

Од ЈП Водовод и Канализација, известуваат дека денес поради  изведување водоводен приклучок од ф 100мм на ул. 50-та Дивизија бб,  (населба Водно ) прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците дел од ул. 50-та Дивизија, фабрика „Окитекс“ и дел од Клинички Центар.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до санирање на дефектот.