понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 157
home Скопје

Делови од Кисела Вода од вечерва без вода

Делови од Кисела Вода од вечерва без вода

ЈП „Водовод и Канализација на Град Скопје“ добиено е известување дека, на ден 10.07.2020 поради дефект на затворач и противпожарен хидрант со пречник од ф-100мм на крстосницата Божидар Аџија / Димо Хаџидимов, прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците од улицата Божидар Аџија, Димо Хаџидимов и Георги Димитров.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од денес во 23:00 часот до утре кога ќе се заврши со активностите. (општина Кисела Вода);

Коронавирус