петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Делови од Кисела Вода, Кучково и објект од Илинденска утре без струја

Делови од Кисела Вода, Кучково и објект од Илинденска утре без струја

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 26.10.2021 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Томе Арсовски. ( општина Кисела Вода )
– во периодот од 09.10 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Кучково, како и корисниците од село Волково лоцирани кај обиколницата. ( општина Ѓорче Петров )
– во периодот од 11.00 до 13.00 часот, објектот на градинката на бул. Илинден лоцирана позади тенискиот клуб АБЦ, како и објектот на Флораком. ( општина Карпош )

Коронавирус