петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 34
home Скопје

Делови од Кисела Вода и Сопиште утре без струја

Делови од Кисела Вода и Сопиште утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 18.05.2022 година ( среда) без електрична енергија ќе останат:

– во период од 08:00 до 13:00часот дел од ул. Тоне Томшиќ, дел од ул. Иван Козаров, дел од ул. Дичо Петров, дел од ул. Боте Боцевски (Кисела Вода)
– во период од 08:00 до 13:00часот дел од ул. Бранко Заревски, дел од ул. Методија Патчев, дел од ул. Китка(Кисела Вода)
– во период од 12:00 до 15:00часот дел од ул. 1 и ул. Ракотинци пред општина Сопиште (Сопиште)

Коронавирус